Farnost
sv.Mikuláše a sv.Antonína

Vítejte!

Nacházíte se na stránkách Římskokatolické farnosti Ostrava-Poruba

Jsme rádi, že jste navštívili naši internetovou stránku a doufáme, že zde naleznete to co hledáte. Farnost Poruba zahrnuje kostel sv. Mikuláše v Porubě a kostel sv. Antonína ve Vřesině. O duchovní správu se zde starají o. Josef Gazda a o. Pavel Marek.

Aktuality:


Přihlašování na farní ples pro mládež


Mikulášská 2021 - divadlo mladých

  • - Vrátili jsme se do předepidemického stavu, kdy platí pořad bohoslužeb v obvyklých časech.
  • - Již neprobíhají online přenosy bohoslužeb, a proto zveme všechny k osobní účasti na eucharistické hostině.
  • - Obnovili jsme páteční svatou zpověď vždy od 16:30 do 18:00.
  • - Stále jsme našimi biskupy vyzýváni k denní modlitbě sv. růžence za ukončení pandemie. Navrhovaná doba společné modlitby je 20.00, lze se ale pomodlit kdykoliv.
  • - Rekonstrukce spodního patra farní budovy se chýlí ke konci. Děkujeme všem za vaše modlitby i finanční příspěvky, které jsou stále potřeba. Aktuality a fotky z rekonstrukce na Facebooku farnosti.

Ohlášky

6.neděle velikonoční


- Ve čtvrtek je Slavnost Nanebevstoupení Páně, kterou začíná devítidenní příprava na Slavnost Seslání Ducha sv. Mše sv. jsou v Porubě v 18.00 a ve Vřesině v 17.00.
- Opět se obnovují mše sv. v kapli Fakultní nemocnice. Jejich začátek se posouvá až na 16 hodin oproti původní dlouholeté praxi.
- Na lavicích máte kartičky s modlitbami za volbu nového ostravsko-opavského biskupa. Tuto modlitbu se budeme v měsíci květnu modlit společně s modlitbou Zdrávas Maria…za nová kněžská povolání vždy před závěrečným požehnáním. Vzadu pod kůrem jsou tyto modlitby k rozebrání domů. Zvykněme si modlitbu za nová kněžská povolání zařazovat i do našich domácích modliteb.
-Ode dneška se v kapli sv. Antonína zapisují úmysly na mše sv. do konce roku a zároveň se vyměňují růžencová tajemství.
-...

Archív Ohlášek…

Příspěvek na potřeby farnostiČíslo účtu porubské farnosti je 1646660379/0800. Je možné také využít QR kód pro platbu na této stránce (částku můžete upravit při převodu).
Číslo účtu vřesinského kostela je 234825718/0300.