Farnost
sv.Mikuláše a sv.Antonína

 

Kurzy Alfa

 

Logo
Desetitýdenní kurz Alfa tvoří série promluv na klíčová témata, související s křesťanskou vírou. Kurzy probíhají nejen v naší církvi, ale i v mnoha dalších křesťanských církvích po celém světě (www.kurzyalfa.cz, www.katolalfa.cz).

Alfa nabízí příležitost prozkoumat smysl života. Pokud hledáte odpovědi na životní otázky, je pro Vás Alfa to pravé místo. V příjemném civilním prostředí můžete prozkoumat křesťanskou víru.

Každé setkání začíná společným jídlem, které dává účastníkům kurzu příležitost se vzájemně seznámit. Následuje promluva na připravené téma, na kterou navazuje diskuse ve skupinkách. Při diskusi se můžete zeptat na cokoliv, žádná otázka není ani nemístná ani nevhodná.

O Alfu je velký zájem. Přes 23 milionů lidí ve 169 zemích světa, kteří kurzy Alfa za posledních 20 let absolvovali, ať už v restauracích, církvích, obývacích pokojích nebo věznicích, se shodují v tom, že jde o zkušenost, která stojí za to.

Zveme Vás, abyste se k nám na těchto zajímavých kurzech připojili. Jsou zdarma. Hradí se jen příspěvek na náklady spojené s víkendovým setkáním, které je dobrovolné. Doporučujeme přijít na první setkání a pak se rozhodnout, zda se zúčastníte i dalších lekcí.

 

Aktuálně:

Program kurzu Alfa 2020 ve farnosti Ostrava Poruba:
16.1. Jde v životě ještě o víc?
23.1. Kdo je to Ježíš?
30.1. Proč Ježíš zemřel?
6.2. Jak získat víru?
13.2. Proč a jak se modlit?
20.2. Proč a jak číst Biblli?
27.2. Jak nás Bůh vede?
5.3. Jak odolat Zlému?
13., 14. a 15.3. Víkend s Alfou: Kdo je to Duch svatý?
Co svatý Duch dělá?
Jak můžeme být naplněni Duchem?
Jak prožít zbytek života co nejlépe?
19.3. Proč a jak mluvit o víře?
26.3. Uzdravuje Bůh i dnes?
2.4. A co církev?
9.4. Velikonoce
16.4. Závěrečné setkání se sdílením


Pozvanka na kurzy alfa
Pozvánka na aktuální kurz Alfa ke stažení ZDE

 

Video:

 

Svědectví:

www.jesus.sk