Farnost
sv.Mikuláše a sv.Antonína

Vítejte!

Nacházíte se na stránkách Římskokatolické farnosti Ostrava-Poruba

Jsme rádi, že jste navštívili naši internetovou stránku a doufáme, že zde naleznete to co hledáte. Farnost Poruba zahrnuje kostel sv. Mikuláše v Porubě a kostel sv. Antonína ve Vřesině. O duchovní správu se zde starají o. Josef Gazda a o. Pavel Marek.

Provoz během omezení

Aktuality:

Podmínky k získání odpustků v roce sv. Josefa

  • - Vrátili jsme se do předepidemického stavu, kdy platí pořad bohoslužeb v obvyklých časech.
  • - Již neprobíhají online přenosy bohoslužeb, a proto zveme všechny k osobní účasti na eucharistické hostině.
  • - Obnovili jsme páteční svatou zpověď vždy od 16:30 do 18:00.
  • - Stále jsme našimi biskupy vyzýváni k denní modlitbě sv. růžence za ukončení pandemie. Navrhovaná doba společné modlitby je 20.00, lze se ale pomodlit kdykoliv.
  • - Rekonstrukce spodního patra farní budovy se chýlí ke konci. Děkujeme všem za vaše modlitby i finanční příspěvky, které jsou stále potřeba. Aktuality a fotky z rekonstrukce na Facebooku farnosti.

Ohlášky

12. neděle v mezidobí


-Zítra je památka sv. Aloise Gonzagy, řeholníka, ve čtvrtek slavnost narození sv. Jana Křtitele. Mše sv. jsou ve čtvrtek v Porubě v 18.00, ve Vřesině v 17.00.
-Připomínáme, že je možno parkovat pod schody ke kostelu, tabulky se zákazem a stuha neplatí pro návštěvníky kostela.
-Obnovili jsme normální pořad bohoslužeb v neděli. V Porubě tedy v 6.30, v 9.00, v 10,15 a v 18.00. Ve Vřesině v 8.30. Věřím, že díky končící pandemii nás bude v kostele přibývat, že nikdo nevyškrtnul mši sv. z nedělního programu. Sledování mše sv. v televizi nemůže nahradit osobní účast v kostele, je jen pomocí pro nemocné.
-Dnes je sbírka na potřeby našeho chrámu a farnosti. Pán Bůh zaplať za všechny Vaše dary i mimo sbírku buď v hotovosti, nebo do pokladničky či na farní účet. Každý tento dar je cenný. Rekonstru...

Archív Ohlášek…

Příspěvek na potřeby farnostiČíslo účtu porubské farnosti je 1646660379/0800. Je možné také využít QR kód pro platbu na této stránce (částku můžete upravit při převodu).
Číslo účtu vřesinského kostela je 234825718/0300.